Lava 20x40 cm vakuumipussit 50 kpl
Tuotekoodi: VL0124 23,90€| Määrä | 1-4 | 5-9 | 10+ |
|---|---|---|---|
| Kappalehinta | 23,90€ | 22,70€ | 21,51€ |
| Alennus | - | 5% | 10% |
La.Va vakuumipussit 20 × 40 cm – 50 kpl
Kestävä nelinkertainen vakuumipussi vaativaan käyttöön. Pussin sisäpinnan tiheä ilmakanava varmistaa tasaisen ja tehokkaan ilmanpoiston sekä hidastaa nesteiden nousemista vakuumoinnin aikana. Nopea ja varma vakuumointi kaikilla ns. imevillä vakuumikoneilla – toimii myös kammiovakuumikoneissa.
Pussit ovat erityisen vahvoja, täysin ilmatiiviitä ja uudelleenkäytettäviä, joten ne soveltuvat niin kotikeittiöön kuin ammattimaiseen säilöntään. Materiaalin joustavuus ja kestävyys tekevät pusseista erinomaiset pakastukseen sekä ruoan valmistukseen jopa +95 °C (1–2 h) asti, esimerkiksi sous vide -käytössä.
Koko 20 × 40 cm soveltuu erinomaisesti esimerkiksi:
-
kalafileille,
-
lihafileille
-
tuotteille, joissa tarvitaan reilusti pituutta mutta maltillinen leveys
???? Myyntierä: 50 kpl / pakkaus
Kierrätys: Käytetyt vakuumipussit voi kierrättää muovina tai energiajätteenä paikallisten ohjeiden mukaisesti.

Ominaisuudet
-
Nelinkertainen, erittäin kestävä rakenne
-
Valmistettu Sveitsissä
-
Tiheä ilmakanava hidastaa nesteen nousemista
-
100 % ilmatiiviit saumat
-
Soveltuu pakastukseen ja kuumennukseen (max +95 °C, 1–2 h)
Heikki
tiistaina, 20. tammikuuta, 2026
Arvio:
Laadukas,kestävä,hyvä koko.Nopea toimitus.
Vesa
perjantaina, 03. helmikuuta, 2023
Arvio:
Todella laadukas pussi ja hyvän kokoinen peuran paisteille.
Harri
sunnuntaina, 24. marraskuuta, 2019
Arvio:
Tämähän on yhtä hyvä pussi kuin muutkin saman sarjan pussit, mutta oli onnistunut vahinko. Piti ottaa 25 x 35 ja vahingossa näitä, mutta on oikein passeli yhtenä kokona hirven lihoille.